WhatsApp
Bizi Arayın

Yüz Germe

Yüz Germe Nedir?

Yıllar geçtikçe yüzümüzde bulunan yağ pedleri azalır ve yüzümüz yer çekiminin etkisiyle sarkar. Yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek daha gergin ve genç yüz kontürü elde edilmesi amaçlanır. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, yağ enjeksiyonu, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

Kimlere Yapılır?

Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Burun tabanı ile ağız kenarı arası olukta derinleşme var ise, çene kenarlarında sarkma meydana geldi ise, boyun ve yüz derisinde kırışma var ise yüz germe ameliyatı ile yüzdeki bu sarkmalar düzeltilebilir.

MİNİ FACE LİFT

Çok daha sınırlı kesi ile yapılır. Kulak önü doğal kıvrımından kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Yanak ve çene kenarında problem olan hastalara iyi sonuç verir. 

STANDART FACE LİFT VE NECK LIFT(BOYUN GERME)

Saç içinden başlayan doğal ön ve arka kulak hizasından kesiler ile uygulanır. Yanak ve çene hatları için derin yumuşak dokular asılır, boyun kasları gerginleştirilir. 

Ameliyat

Kişinin şikayetlerine göre en uygun yöntem seçilir. Uygun bandajlama ve askı yöntemleri uygulanır.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Bunlar 10-14 gün sonra tolere edilebilir seviyelerde olur. Taburculuk sonrası 1-2 gün sonra banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Yaklaşık 2 hafta içinde işe başlanabilir. 

Kaç Yaş Gençleşirim?

Kişinin ameliyat öncesi durumu ile ilişkili bir sorudur. Yaklaşık 5-10 yıl kadar zamanı geri çevirmeyi hedefleriz.

Belirgin İzlerim Olur Mu?

Kesiler olmadan ameliyatlar yapılamaz. İzleri gizlemek en iyi yöntemdir. Bu yüzden saç çizgisinden başlayan kulak önünden ve arkasından doğal kıvrımlarından kesiler yapılır. Zamanla izler yumuşayıp renkleri açılacağı için belli olmazlar. 

Riskleri Nelerdir?

Anesteziye ya da ameliyata ait bir takım riskler mevcuttur. Bazı riskler, kanama, enfeksiyon, sinir hasarlarına bağlı yüzde asimetriler, uzamış şişlikler ve belirgin iz görünümü olabilir. Çok sık görülmezler ve tedavileri mevcuttur. Sigara içenlerde daha sık görülmektedir.

Sonuç

Bu operasyonla zamanın etkilerini geriletmeyi hedefleriz. Ama yaşlanma devam etmektedir. 5-10 yıl gibi bir dönemde tekrar bir ameliyata gerek kalması beklenmez. Kaş kaldırma, Göz kapağı ameliyatları, Lazer ile cilt yenileme, Yağ enjeksiyonları, botox ve dolgu uygulamaları gibi ek işlemlerle sonuçlar daha uzun süre kalıcı ve güzel olacaktır.

Kesin Sonuç

6 ay- 1 yıldır.

Dikkat

Yok

Ağrı

Minimal

Anestezi

Genel

Yenilenme Zamanı

Yok

İşlem Süresi

2-3 saat

İyileşme Süresi

14-20 gün

NOT

Ameliyatsız estetiklerle desteklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir