WhatsApp
Bizi Arayın

Baby Botoks

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks son zamanlarda popüler olan bir minimal botoks toksini enjeksiyon uygulamasıdır. Bu botoksun asıl amacı yüzdeki altın oranın sağlanması, mimikleri koruyarak, ince kırışıklıkların ve çizgilenmelerin ortadan kaldırılmasıdır.. Yüzdeki doğal görünümün korunması için son derece etkili bir yöntemdir.

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Baby botox enjeksiyonları da botullinum toksininden üretilir. Sadece az miktarda uygulanarak kasları gevşetir ve sinirlerin kasılmalarını azaltır. Ortalama 15 dakika süren bir işlem ile yüz kaslarına dikkatli bir şekilde enjekte edilir. Botoks enjeksiyonunun etkisi ortalama 1 – 2 gün içinde ortaya çıkar.

Baby Botoks Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

4. ay sonrası botoks etkisi yavaşça gitmeye başlar ancak genel olarak 6. aya kadar etkileri devam eder. 5 ila 6 ayda bir kez yenilenmesi gerekir.

Baby Botoks Farkı Nedir?

Baby botoks işlem olarak normal botoks uygulamasından farklı değildir. Baby botoks tekniğinde yine aynı botulinum toksini kullanılır. Ancak farklı olan optimum dozlarda botoks spesifik noktalara yapılmaktadır.

Baby Botoks Nerelere Yapılır?

Klasik uygulama bölgesi kapsamında olan tüm bölgeler, baby botoksun uygulama alanındadır. Alın, göz çevresi, kaz ayakları, burun çevresi, burun ucu, gülüş çizgileri gibi bölgelere uygulanabilir. Tek işlem olarak yapılabilen uygulama, diğer yüz estetik uygulamalarıyla birlikte yapılabilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir