WhatsApp
Bizi Arayın

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kulaklarımız önemli bir duyu organı olmasının yanında yüzümüzde estetik açıdan önem taşıyan ve dikkat çeken bir organımızdır.

Kepçe kulak doğumsal bir anomalidir.Kulağın kepçe görünümündeki çıkıntılı bölgesinde olan ve Y harfine benzeyen kıkırdak kıvrımının gelişmemesinden meydana gelen bir sorundur.Kıkırdak doku yeterince gelişemezse kafatası ile arasında olması gereken açı genişler kulak çıkıntısı öne doğru eğilir.Böylece kulaklar daha geniş bir şekilde görünür.Kepçe kulak sorunu kulakta en çok görülen problemlerdendir.Genelde kulak bölgesindeki kıkırdakların gevşekliğinden ve kulak kıvrımlarının eksikliğinden bu sorun ortaya çıkar.

Kepçe Kulak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kepçe kulak estetiği kulak görünümünden memnun olmayan kulakları geniş açıyla görünün herkese yapılabilir. Bireyleri rahatsız eden kulağın büyüklüğü, geniş açı işle görünümü gibi sorunlar otoplasti ile giderilir.

Kepçe Kulak Ameliyatında Ne Amaçlanır?

  • Kepçe kulak tedavisinde amaçlanan hedef kulağın üst kısmının öne doğru çıkan ve sarkan bölümünün ortadan kaldırılmasıdır.
  • Kulağın düzgün sınırlara sahip olması amaçlanır.
  • Kulakların kafatasına çok yakın olmaması hedeflenir.Düzgün açı ve yer hedeflenir.
  • Ameliyat sonucu hastaların estetik ve cerrahi açıdan güzel bir görünüme kavuşmaları hedeflenir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır Ve Kaç Saat Sürer?

Kepçe kulak ameliyatları hastanın durumuna, yaşına ve kulak yapısına göre lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilir.Kepçe kulak ameliyatı için çok farklı teknik ve yaklaşım vardır.Bunlar hastadan hastaya göre farklılık gösterir.
Kıkırdakların daha yumuşak olduğu küçük yaşlarda kulak kepçesine dikişlerle şekil vermek daha kolaydır daha ileri yaşlarda diğer teknikler tercih edilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir