WhatsApp
Bizi Arayın

Kaş Kaldırma Dolgusu

Kaş Kaldırma Dolgusu Nedir?

Kaş kaldırma dolgusu; zaman içinde yerini ve formunu kaybeden kaşların, tekrar istenilen görüntüye ulaşması için yapılan bir işlemdir. Yüz estetiğinin önemli faktörlerinden biri olan kaşlar, yüze anlam kazandırır ve ifadeyi belirler. Kaş yapısı ve şekli, kişinin karakteristik özelliklerinin kısa bir özeti niteliğindedir. Kaş mimiklerinin kullanımına ve yerçekimine bağlı olarak zamanla kaşlardaki değişim yüzümüzde üzgün bir ifade oluşturabilir. Kaşlardaki bu değişim aynı zamanda göz kapaklarında ve çevresinde torbanlanmaya ve kırışıklıklara da yola açabilir. Bu istenmeyen durumların tamamından kaş dolgusu işlemiyle eski formuna kavuşturulmuş kaşlarla kurtulabiliriz.

Kaş Kaldırma Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Kaşın çevresinde veya o kısımda yaptığımız estetik düzenlemelerdir. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş formu kazandırır.Sadece zamanın izlerini yok etmek için değil, yapısı gereği aşağıda olan kaşlara da dolgu yaparak daha ideal bir forma getiririz. Özellikle kaşların uç kısımlarının düşük olması, kişiye yorgun, üzgün ya da daha ileri yaşlarda bir görünüm verirken, kişilik özelliklerinin  çok da güçlü olmadığı ifade sunar. Minik dokunuşlarla kaşların uç kısmını kaldırarak, istenilen ifadeyi ve genç görünümü sağlarız.

Kaş Kaldırma Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kaşın çevresinde yaptığımız estetik düzenlemelerdir. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş formu kazandırır.

Kaş Kaldırma Dolgusu Kalıcılığı

Dolgu derin bir tabakaya yerleştirilirse 6-12 ay kalıcı olabilir. Çünkü herhangi bir yer değiştirme ya da hareket gerçekleşmez. Kaşlarda kalkıklık ya da dışa doğru çıkıklığın sağlanması için dolgu uygulamaları başarılı sonuçlar verir. Kaşların yukarı doğru kalkması göz kapağındaki sarkma ve gevşemeyi azaltır ve gözlerin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir