WhatsApp
Bizi Arayın

Nokta Lifting

Nokta Lifting Nedir?

Dolgu maddesi olan HA farkli bir yöntemle uygulayarak yüzde germe etkisi sağlanmasıdır.  Bu yöntemde dolgu maddesi cilt altına kolonlar şeklinde yerleştirilir ve bu kolonlar ciltte bina taşıma etkisi gibi taşıma sağlar. Konusunda uzman hekimlerin bulduğu bu yöntemle yüz alanında 8-10 noktada yapılacak uygulama ile yüzde lifting etkisi daha rahat şekilde yaratılabilir.
Asıl amaç hiçbir zaman çukur doldurmak değil yüzün destek noktalarına uygulama yapılarak kolonları güçlendirmek ve yüzün taşıma gücünü arttırarak germe etkisi almaktır. Kullanılan dolgular her işlemde kullanılan dolgularla aynıdır.
Yüzde alın bölgesi, şakak bölgesi, göz etrafı, orta yüz yanaklar, ağız etrafı ve çene bölgesine uygulanabilir. Uygulanacak nokta sayısı uygulanacak anatomik bölgeye göre değişir. Sıklıkla 5-8 veya 10 nokta dolgu uygulaması yapılır. Uygulama sayıları kişinin ihtiyacına ve yaşına göre değişir. Dolgu ihtiyacı arttıkça ve yaş ilerledikçe uygulanacak nokta sayısı artar.

İşlem Öncesi

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.

İşlem

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 15-30 dakika kadar sürer. Orta yüz bölgesinde 5 nokta, alt çene dahil olursa 8 nokta , alın ve şakak bölgesi de dahil olursa 10 noktaya uygulama yapılır. Bolus enjeksiyonlar olduğu için cilt altı kanama ve morarma çok daha az görülür.

İşlem Sonrası

İşe hemen geri dönülebilir. Dolgu uygulamasından sonra uygulama bölgesinde kızarıklık görülebilir. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur.
Kalıcılığı 2 yıla kadar sürebilir. Uygulama sonrası 1 hafta 10 gün içinde kontrol yapılır. Kişisel ihtiyaca göre birden fazla seans gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir