WhatsApp
Bizi Arayın

Bacak Germe

Bacak Germe Nedir?

Karın gibi uyluk bölgesinde de aşırı sarkma, fazla yağ dokusu ve fazla deri bulunabilir. Hızlı kilo alıp-verme, mide küçültme ameliyatı sonrası aşırı kilo kaybı ve yerçekimi etkisi ile istenmeyen görüntüler oluşur.  Operasyon amacı uyluk germe ile o bölgede düz bir görüntü elde etmek, fazla olan yağ ve deriden kurtulmaktır.

Ne Zaman Uygulanır?

Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Nerelere Uygulanır?

Kasık bölgesinden kesilerle uyluk iç yüzü gerdirme yapılabilir ya da aşırı sarkması olanlara T şeklinde kesi yapılarak hem kasık bölgesi hem de bacak iç yüzünde iz olacak şekilde gerdirme yapılabilir.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağlanmanın ve sarkıklığın fazla olduğu uyluk bölgesi muayene edilir, bölgeler belirlenir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kişi ile beraber doktorunuz en uygun yöntemi belirler. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Kasık bölgesine paralel yatay kesi ile girilerek fazla olan yağ ve deri çıkarılır. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Ertesi gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. İki-üç gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. Ağır aktivitelere 1-2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay-1 yıldır.

Dikkat

Kilo alınmamalıdır.

Ağrı

Minimal

Anestezi

Genel

Yenilenme Zamanı

Gerek yoktur.

İşlem Süresi

İşlem süresi 2-3 saattir.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 7-10 gündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir