WhatsApp
Bizi Arayın

PRP

Plateletten Zengin Plazma

Kan hücresidir. Damar yüzeyinde herhangi bir travma olduğu zaman damar içinden dışına kan akışını engellemek için pıhtılaşma başlatan kan hücreleridir. Hasarlı bölgeye gelerek bir takım büyüme faktörü salgılarlar. Hem kan akışını durdurup hem de iyileşmeyi aktive ederler.

Kullanım Alanları

Cilt içine uygulama ile kollajen yapımını arttırarak ve damarlanmayı arttırarak etki eder. Kişinin cildinde ince kırışıklıkların yok edilmesine, parlaklık, esneklik ve canlılık kazanmasına yol açar.Güneş ışını, UV hasarı ve laser ya da peeling gibi cilt uygulamarı sonrası cilt hasarlarında cildin daha hızlı yenilenmesinde yardımcı olur.
Saç dökülmelerini engellemek ve cılız çıkan saçları kuvvetlendirip saç yoğunluğunu arttırmada kullanılır.

Nerelere Uygulanır?

Kişinin şikayetlerinin yoğun olduğu bölgelere uygulanır. Plastik cerrahide en sık kullanım alanları, Yüz, Boyun, Dekolte, Eller ve Saçlı deridir.

Nasıl Uygulanır?

Elde edilen zengin plazma, mikroenjeksiyon yöntemleri ile mezoterapi gibi cilt içine ya da dermaroller (üzerinden birçok mikro iğnenin bulunduğu silindir) yardımı ile cilt üzerinden uygulanabilir.

İşlem

Kişiden yaklaşık 10-20 cc kan alınır. Kan miktarı yapılacak yüzey alanı ile doğru orantılıdır. Santrifüj edilip elde edilen plazma istenilen bölgeye Tercih edilen yöntem ile uygulanır. Anestezi gerektirmez. Yaklaşık 15-30 dakika zaman alır.

İşlem Sonrası

Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe dönülebilir. Etkisi erken dönemlerde başlar. Ancak kalıcı etkinin tekrarlayan uygulama sonrası başlaması beklenir.

Yan Etkileri

Kişinin kendi kanı olduğu için yan etki beklenmez. Sadece enjeksiyona bağlı kızarıklık morluk görülebilir.

Tekrarlamak Gerekir Mi?

Beklenen bir sonuç için 2-3 hafta arayla, en az 3 seans yapılması gerekir. Daha sonra her altı ayda bir yaptırarak etkisi kalıcı hale getirilir.

Sonuç

Başarılı, etkili ve kalıcı bir cilt yenileme ve gençleşmede destek tedavisidir. Saç uygulamaları ile hem saç ekimi sonrası hem de dökülmeleri engelleme konusunda oldukça yüz güldürücüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir