Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yüz ve vücudun çeşitli yerlerinde, hacim arttırmak ve dolgunluk sağlamak için kullanılabilecek yöntemlerden birisi de yağ ve doku enjeksiyonlarıdır. Ayrıca yağ dokusu kök hücreden zengin yapıda bulunduğundan cilt rejenerasyonu bakımından da faydalı olması beklenir. Bu nedenle yanık, yara izlerinde de uygulanabilmektedir.

Uygulama Hangi Bölgelerde Yapılabilir?

Yanaklar, alın, yanak-dudak çizgisi, dudaklar, çene ucu, kalça ve bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir.

Uygulama Nasıl Gerçekleşir Ve Yara İzi Kalır Mı?

Genellikle kişinin kendisinden alınan yağ, yıkanma ve süzülme gibi, bazı özel işlemlerden geçirilerek belli bir konsantrasyona ulaştırılır ve daha sonra ince tüpler yardımıyla enjekte edileceği alana verilir. Eğer kişiye aynı anda bazı başka cerrahi işlemler yapılacaksa, bu ameliyatlarla elde edilecek dokular da, yağ dokusuna eklenerek enjekte edilebilir. Kişinin kendisinden alınan dokular olduğu için istenmeyen bir etki ve sonuç beklenmez. Ayrıca enjeksiyon çok küçük noktalardan yapıldığından, enjeksiyon yerinde herhangi bir iz olması beklenmez.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay- 1 yıldır.

Dikkat

Özel sütyen

Ağrı

Minimal düzeyde olur.

Anestezi

Sedasyon

Yenilenme Zamanı

Sürekli

İşlem Süresi

İşlem süresi 1-1.5 saattir.

İyileşme Süreci

İyileşme süreci 1 haftadır.

NOT

Silikon protez kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ArabicEnglishGermanTurkish
0312 219 19 06
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?