WhatsApp
Bizi Arayın

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudaklar hiçbir zaman tek başlarına değerlendirilmemelidir. Ağız köşeleri, dudak üzeri sigara çizgileri, dudak mukoza nem miktarı, burun kenarı ağız arası ve ağız kenarı çene arası oluklar hep beraber değerlendirilmelidir. Kişinin ihtiyacına göre dudak hacimlendirmenin yanında ek kusurlara göre ek müdahaleler de gerekebilir.
Kullanılacak olan hazır hyalüronik asit enjeksiyonları ile dudak hacmindeki eksikliklerin giderilmesidir.  Kişiye özel tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alan belirlenir.
Uygulanacak dolgu kalıcılığına göre seçilebilir.

İşlem Öncesi

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.

İşlem

Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası

İşlemden yarım saat sonra yeme içme serbesttir. Dolgu uygulamasından sonra aynen botox uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık olabilir.  Dudak bölgesindeki şişliklere biraz daha sık rastlanır. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir.

Kesin Sonuç

Hemen

İyileşme Süreci

1-2 gün

Morluk ve şişlik

Ağrı

Minimal düzeyde olur.

İşlem Süresi

İşlem süresi 10-15 dakika olur.

Yenilenme Zamanı

6-24 aydır.

Anestezi

Topikal

Lokal

Bölgesel titreşim

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir