WhatsApp
Bizi Arayın

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir?

Yapısal nedenler veya doğum sonrası memenin sarktığı durumlarda estetik olarak görüntü bozulabilir. Memeyi toparlamak veya dikleştirmek için operasyona gerek duyulabilir. Hastada kendine ait yeterli meme dokusu varsa, meme yeniden şekillendirilerek istenen görüntü oluşturulur. Doku yetersizse protezle hacim vermek gerekebilir.

Ameliyat

Genel anestezi altında uygulanır. Sarkma derecesine göre ameliyat planı belirlenir. Sadece meme başı etrafından yapılacak bir iz ile meme başı etrafı ve ilave olarak dikey meme altı oluğuna doğru olacak bir iz (lolipop formu) ile ya da bunlara ek olarak meme altı oluğunda yatay iz (ters T veya çapa formu) ile yapılabilir. Pansuman ve özel sütyen uygulanır.

Ameliyat Sonrası

Sıklıkla 1 gece hastanede yatarsınız. Ameliyat sonrası beslenme kısa sürede başlar. Antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar reçete edilir. Pansumanlarınız 3. veya 4. günden sonra açık bırakılır sadece özel sütyen giyilir. bu sürelerden sonra duş alabilirsiniz. memelerde ağrı, şişlik morluklar oluşabilir 7-10 gün içerisinde bu şikayetler geriler. Bir hafta sonra işe geri dönebilirsiniz.


Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay-1 yıldır.

Dikkat

Özel sütyen takılır.

Ağrı

Ağrı minimal düzeyde olur.

Anestezi

Genel

Yenilenme Zamanı

Süreklidir.

İşlem Süresi

İşlem süresi 1-2 saattir.

İyileşme Süreci

İyileşme süreci 7-10 gündür.

Not

Rutin meme taramasına devam. Slikon protez gerekebilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir