WhatsApp
Bizi Arayın

Fransız Askı

Fransız Askı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden Fransız Askısı, içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silikondan yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesidir.Bu işlemde kullanılan ipler ile yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıklar son derece güvenli bir şekilde giderilir. Bu yöntemde kullanılan malzeme, insan vücuduyla son derece uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılır.

Güvenli ve minimal riskler barındıran bu işlem, uzun yıllar boyunca genç görünmeyi sağlar. Cerrahi yüz germe operasyonlarının alternatifi olan Fransız askısı işleminde amaç, yaşlanmanın da etkisiyle yüzde oluşan olumsuzlukları gidermek ve yüzde lifting etkisi oluşturarak genç görünmeyi sağlamaktır.

Fransız Askı Kimlere Uygulanır?

Fransız askı, ameliyata girmeden gençleşmek isteyen bireylere tavsiye edilir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren yüz bölgesindeki kolajen ve hyalüronik asit miktarında azalma başlar. Kolajen ve hyalüronik asit miktarının azalması, ciltte kırışıklıklara neden olur. Yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklar kontrol altına alınmazsa, yüz bölgesinde sarkma ve derin kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle Fransız askısı, 30 ila 65 yaş arasındaki kadınlar ve erkekler için uygun bir yöntemdir. Ameliyatsız bir yüz germe işlemi olan yüz askılama, ciltteki sarkmaları yukarı doğru kaldırır ve böylece genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

Fransız Askısının Faydaları Ve Etkileri

● Yüz ovali ortaya çıkar,

● Çene kemiği daha belirgin hale gelir, yüzdeki kırışıklıklar açılır,

● Medikal iplerin etrafında oluşan kollajen sayesinde cilt gençleşir, 

● Elmacık kemiğinin daha ön plana çıkmasıyla yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı, lokal anestezi ya da sedasyon uygulaması altında uygulanan bir işlemdir. Ortalama 45-60 dakika arasında süren bu uygulamada gençlik etkisi yaratmak istenen bölgeye, biyolojik olarak insan vücuduyla uyumlu Fransız medikal ipler yerleştirilir. Bu işlem uygulanırken, genellikle medikal ipler kulak üzerinden deri altına yerleştirilir. Buradaki amaç, operasyon izinin saçlı deriye gizlenmesidir. Ardından ipler gerilir ve uygulamayı yaptıran kişinin yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak, bu medikal ipler sabitlenerek işlem tamamlanır.  

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir