WhatsApp
Bizi Arayın

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu Nedir?

Kişiye özel tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak bölgeler belirlenir. Kullanılacak olan HA dolgu enjeksiyonları ile çenenin yeniden şekillendirilme işlemidir. 
Çene hiçbir zaman tek başına değerlendirmemelidir. Dudak dolgunluğu, burun şekli ve projeksiyonu, alın bölgesi, elmacık kemikleri çıkıklığı, burun kenarı ağız arası ve ağız kenarı çene arası oluklar hep beraber değerlendirilmelidir.
Uygulanacak dolgu kalıcılığına göre seçilebilir. Uygulama sonucu kalıcı yöntemler istenirse implant ile çene şekillendirme ameliyatları önerilir.

İşlem Öncesi

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir, çizim yapılabilir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.

İşlem

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile ya da kanül yardımı ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası

İşlemden yarım saat sonra bölge yıkanabilir, yeme içme serbesttir. Dolgu uygulamasından sonra aynen toksin uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir