WhatsApp
Bizi Arayın

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu, kişilerin  elmacık kemiklerinde yaşa bağlı hacim kayıplarında, yüze istenilen formun verilmesinde, doğumdan gelen şekil bozukluklarında, kaza ve travmalara bağlı kayıpların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik uygulamalarında uygulanan yöntem olan hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile bu bölgeler doldurulabilmektedir. Dolgu etkisi ile hem altın oran sağlanmakta hem de lifting etki ile yaşlanmaya bağlı sarkmalar engellenmektedir.

İşlem yapılmadan önce mutlaka ayrıntılı bir muayene yapılmalı kullanılacak dolgunun hangi bölgelere ne kadar verilmesi gerektiği belirlenmelidir. Bu bölgelerde uygulanan dolgular genellikle derin dokulara ve kemik üstüne uygulanmaktadır ve özel seçilmektedir. Tercihen daha sert dolgular kullanılır. Doz ise hacim kaybı tespit edilerek belirlenmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İle Nasıl Bir Görüntüye Kavuşurum?

Yapılan işlem mutlaka ihtiyaç göz önünde bulundurularak  doğallık kaybedilmeden abartı görüntülerden uzak yapılmalıdır. Estetik bakış açısından vazgeçilmemeli, yüzün doğal ve güzel görünmesi sağlanmalıdır. Sonuçta küçük dokunuşlarla doğal ve güzel sonuçlar alınması sağlanmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yüzü Kaldırır Mı?

Elmacık kemiği dolgusu  zaman içerisinde kaybedilen elmacık kemiği hacimlerini yerine koyar hem de yüzü yukarı doğru taşıyarak lifting etkisi yapar.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir