WhatsApp
Bizi Arayın

Bacak Şekillendirme

Bacak Şekillendirme Nedir?

Bölgesel yağ birikimlerinin o bölgeden uzaklaştırılıp eksik olan bölgelere verilerek bacaklardaki kontür bozuklukları düzeltilebilir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Cerrahi olarak deri ile beraber yağ dokusunun çıkarılması ya da yağ çekme yöntemi ile yağların aspire edilmesi gibi yöntemlerle bacak şekillendirilmesi de yapılabilir.

Nerelere Uygulanır?

Çarpık bacak deformiteleri, tüm bacak bölgesi.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağlanmanın ve sarkıklığın fazla olduğu uyluk bölgesi muayene edilir. İhtiyaç bölgeleri belirlenir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kişi ile beraber doktorunuz en uygun yöntemi belirler. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Diz içi ve uyluktaki fazla yağlar alınıp işlemden geçirilerek bacak içindeki çarpık duran kısımlara verilerek simetri sağlanır.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Ertesi gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. ameliyattan sonra 2-3 gün içerisinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Yan Etkiler

Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Uygun korse tedavisi çok önemlidir.

Sonuç

Sağlıklı ve çekici bir görünüm elde edilir. Diyet, spor ve sağlıklı yaşam sürdürülür ise kalıcı bir yöntemdir. Kişi özgüveni artar ve genel beden sağlığına da katkıda bulunur.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay-1 yıldır.

Dikkat

Özel korse giyilir.

Ağrı

Minimal düzeyde ağrı olur.

Anestezi

  • Genel
  • Sedasyon

Yenilenme Zamanı

Tekrarlanabilir.

İşlem Süresi

İşlem süresi 2-3 saattir.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 10-14 gündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir