WhatsApp
Bizi Arayın

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Bazı hastalar burun estetiği sonrasında memnun kalmayabilir. Ameliyat sonrası yeni problemler gelişebilir ya da hastanın beklentisini karşılamamış olabilir. Böyle durumlarda burunda oluşmuş olan problemler giderilmeye ve hastanın istekleri doğrultusunda yapılabilecek olan düzeltmeler yapılır.
Revizyon sebepleri:  yapay görünüm, giderilememiş burun sırtı varlığı, burun ucu düşüklüğü, aşırı kaldırılmış burun ucu, aşırı uzun burun ucu, aşırı kısa burun ucu, burun orta hat eğriliği, burun kemeri çökmesi (sadde-nose deformitesi, invertet-V deformitesi), nefes alma problemlerinin devamı gibidir.

Ameliyat Öncesi

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, daha önce yapılmış olan cerrahi hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

Ameliyat

Genel anestezi altında, 2-3 saat sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Kıkırdak ihtiyacı olan hastalara burun orta hat septum kıkırdağından, kulak arkası kıkırdağından ya da kaburga kıkırdağından ek parçalar alınması gerekebilir. Özel atel uygulama, gerektiğinde silikon burun tampon uygulaması yapılabilir.

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar, ilk 24 saat soğuk uygulama, atel ıslatılmadan Her 2 gün sonra banyo, tampon çıkarılması 2-3 gün, atel çıkarılması 7. Gün, işe geri dönme 1-2 hafta sonra, hafif egzersiz 3 hafta sonra, ağır egzersiz 6-8 hafta sonra, gözlük kullanımı 6-8 hafta sonra yapılır. Yüzde morarma ve şişlikler görülebilir ortalama 2-3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay- 1yıldır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 30 dakika- 1 saattir.

Ağrı

Yok

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 3-5 gündür.

Yenilenme Zamanı

Gerek yok.

Anestezi

  • Lokal
  • Sedasyon
  • Genel

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir