WhatsApp
Bizi Arayın

El Dolguları

El Dolguları Nedir?

Zaman içinde ellerde değişim gözlenir. Kırışıklık, deride incelme, damarların belirginleşmesi gibi değişimler yaşlanma belirtileri olarak göze çarpar. Ellerin dolgunluğunu kaybetmesi gibi  nedenlerle yeniden pürüzsüz ve dolgun ellere kavuşmak için el dolgusu en ideal  çözüm yoludur. El dolgusu, hyalüronik asit içeren dolgu maddesinin ellere enjekte edilmesidir. Hyalüronik asit, vücutta var olan doğal bir maddedir, zamanla azalan bu madde yaşlanma belirtilerine sebep olur. Azalan hyalüronik asit, dolgu uygulaması ile yeniden cilde kazandırılır ve ciltte dolgunluk, gençleşme sağlanır. 

El Dolguları Kimlere Yapılır?

Cilt altı doku kaybına bağlı ellerde kırışıklık, damarların belirginleşmesi ve incelme yaşayanlara, ellerinde zamanla belirginleşen lekeleri olanlara , yaşlanma belirtisi ortaya çıkanlara uygulanabilmektedir. 

El Dolguları Nasıl Uygulanır?

El dolguları işlem esnasında  acı ve ağrı olmadığından günlük hayatı hiçbir şekilde etkilemez. Yaklaşık 15 dakika içinde lokal anestezi ile  uygulanmaktadır. Hyalüronik asit madde içeren dolgu el bölgesine enjekte edilir ve dolgu işlemi yapılır. 

El Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzenli olarak günde 3 kez nemlendirici kremler ile el derisi beslenmelidir. Tedavi amaçlı kullanılan ozon vb temizlik ürünleri maruziyetinin de azaltılması gerekir.  Bol su içilmeli ve günlük nemlendiriciler ile desteklenmelidir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir