WhatsApp
Bizi Arayın

Göz Altı Torbaları

Göz Altı Torbaları Nedir?

Yorgun ve yaşlı görünmemizde bizi en çok ele veren noktalardan biri de alt göz kapaklarıdır. Torbalı, şişkin bir alt göz kapağı olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmemize yol açar. Bunlardan kurtulmanın yolları ameliyatlı olabilir ya da ameliyatsız lazerler ve göz altı dolguları ile olabilir. Kişiye özel tedaviler olup doktor muayenesinden sonra size en uygun tedavi planlanabilir.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber tartışılır. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Kesi hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat sonrası uygun pansumanlar yerleştirilir. Hastane yatışı gerektirmez.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. 
İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalacak ve kaybolacaktır.  

Sonuç

Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katarlar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe, orta yüz germe, dolgu ve botulinum toksin, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay- 1 yıldır.

İyileşme Süreci

İyileşme süreci 7-10 gündür.

Ağrı

Yok

Anestezi

Sedasyon

Yenilenme Zamanı

Yok

İşlem Süresi

İşlem süresi 1-2 saattir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir