WhatsApp
Bizi Arayın

Saç Güçlendirme

Saç Güçlendirme Nedir?

Birçok sebep saç dökülmesine yol açabilir. En sık sebepler erkeklik hormonu (testosteron), hormonal hastalıklar, genetik yatkınlık, stres, saç boyaları, kullanılan kimyasal ajanlar, beslenme bozuklukları ve vitamin eksiklikleri olabilir. Saç dökülmeniz ya da seyreklik varsa mutlaka doktora başvurmalı ve saç dökülmesinin sebebi araştırılmalıdır. Yapılacak olan muayene ve kan tetkikleri sonucunda sebebe yönelik spesifik tedavi sonrası saçlarınız güçlenecek ve dökülme azalacaktır.
Saç, saç kökü ve saç gövdesinden oluşur. Saçın asıl canlı olan kısmı ve uzamasına sebep olan bölümü saç kökleridir. Canlı hücreler bu kök bölümünde olur ve deri içerisinde alt tabakalarda bulunur.
Ek olarak saç köklerini güçlendirmek, canlı hücrelere ulaşarak saçların daha kalın telli ve yoğun göstermek de mümkündür. Yapılacak olan seri enjeksiyonlar ile saç köklerine ulaşılarak saçların daha güçlü olması ve daha fazla görülmesi mümkündür.

İşlem Öncesi

Tetkik gerektirmez. Kişi ile seans miktarı ve uygulama sıklığı özellikle detaylı bir şekilde konuşulur. Gerekirse cilt hastalıkları konsültasyonu yapılır, sistemik tedavi ihtiyacı varsa giderilmelidir.

İşlem

Herhangi bir anestezi gerektirmez, enjekte edilen solüsyonlarda lokal anestezik maddeler bulunmaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile saç için gerekli olan hazır karışımlar enjekte edilir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer.

İşlem Sonrası

İşlemden bir saat sonra duş banyo yapılabilir. Kişi günlük yaşam tarzına hemen geri dönebilir. Etkisinin görülmesi için 3-4 hafta gerekir. Yeni saç çıkmasını sağlamaz, olan köklerin güçlenmesini, kalınlaşmasını sağlar. Sıklıkla birden fazla seans gerektirir.

Kesin Sonuç

3-5 seans gerekir.

İyileşme Süreci

1-2 gün

Ağrı

Minimal

Anestezi

Lokal

Yenilenme Zamanı

Tekrar gerekir.

İşlem Süresi

10-15 dakika

NOT

Yeni saç çıkarmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir