WhatsApp
Bizi Arayın

Kaş Asma

Kaş Asma Nedir?

Yüzdeki yorgun ve üzgün görüntüden kurtulup daha dinamik, dinlenmiş ve genç ifade elde edilmesi amaçlanır. 

Hangi Yöntemler Kullanılır?

 Kaş askıları
– Endoskopik kaş kaldırma ve alın germe
– Açık teknikler (geniş kesiler)
– Üst göz kapağı kesileri

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar sorgulanır. Kişinin beklentileri, kaş pozisyonu ve alın kırışıklıkları hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin kaşlarına ve alnına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler yapılır ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Saç çizgisinin gerisinde küçük kesiler yapılır. Endoskopik (kamera yardımlı) gereken bölgeler kaldırılır ve gerdirilir. Sargı ve bant uygulamaları yapılır.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişler 1-2 hafta içinde alınır. Şişlik ve morluklar 2-3 hafta içerisinde kaybolur. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

Riskleri Nelerdir?

Sık olmayan bir takım yan etkileri olabilir. Ameliyat bölgesinde uyuşukluk hissizlik, ya da kaş kaldırmada güçlük görülebilir. Zaman içerisinde hepsi gerileyecektir.

Kesin Sonuç

Kesin sonuç 6 ay-1 yıldır.

Ağrı

Yok

Anestezi

  • Genel
  • Sedasyon

Yenilenme Zamanı

Yok

İşlem Süresi

İşlem süresi 1-2 saattir.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 3-5 gündür.

Ek estetik girişimlerle desteklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir