WhatsApp
Bizi Arayın

Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulaması, farklı kıl ve cilt yapısındaki bay bayan cinsiyet ayırmaksızın kıl bitirme işlemidir. Lazer ameliyat operasyonlarında da sıkça farklı teknolojik uygulama ile karşımıza çıkmaktadır. Lazer epilasyon, lazeri nokta atışlı başlık, düz kare ya da dikdörtgen başlıklı sistemde kullanılması ile kıl köklerine zarar vermesi ile tekrarlanması, kılların ölü hücrelere dönüştürülmesi sağlanma işlemidir. Yapılan bölgelere göre beş dakika ile otuz dakika arasında değişiklik sağlamaktadır.

Lazer epilasyon, insan vucüdünun belirli bölgelerinde yer almakta olan ve oluşumu istenmeyen tüylerin kökünden yok edilmesi adına uygulanan ışın işlemine verilen isimdir. Günümüzde her geçen gün yaygınlaşmakta olan bu uygulama çoğunlukla bacak ve bikini bölgesi için uygulanmaktadır. İlgili işlemin uygulanabilirliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uygulamayı yapacak olan kişinin alanında uzmanlaşmış olmasıdır. Aksi takdirde lazer uygulaması cilt üzerinde birçok hasara yol açabilmektedir. Günümüzde sürekli gelişen teknoloji ile birlikte oluşan lazer yöntemi birçok cihaz kullanılarak uygulanmaktadır. Bu yöntemin sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında istenmeyen tüyler için çözüm olabilmesi en büyük etkendir.

Lazer Epilasyon Yönteminde Süreç

Bu lazer epilasyon türünün uygulanabilmesi adına öncelikle kişinin cilt yapısının bu uygulamaya uygun olup olmadığının kontrolu gerçekleştirilmektedir. İlgili işlem sonrasında yok edilecek tüyün bulunduğu alana lazer ışığı adı verilen ışının milisaniyelik olarak temas etmesi şeklinde uygulanmakta olan bir yöntemdir. İlgili tüyün köküne kadar işleyen bu ışın, kökü tahrip ederek bulunduğu yerde bir daha oluşmamasında olanak sağlamaktadır. İlgili işlemin uygulanabilmesi adına yaş kriteri 12 dir. Seanslar haline başlatılmakta olan bu yöntem de seans sayıları kişinin tüy yapısına göre çeşitlilik göstermektedir. 4 seanstan başlayarak 12 seansa kadar uygulanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir