WhatsApp
Bizi Arayın

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Dolgu olarak kullandığımız hyalüronik asitin farklı bir teknoloji ile eklenen bazı maddelerle hem oluklar doldurulabilir hem de bu ek vitamin mineraller sayesinde morluklarda açılma sağlanır. İnce akışkan yapısından dolayı da ince deri altında görünür hale gelmez ve rahatsızlık vermez.
Yüzümüzü yukarıdan aşağı değerlendirirken en çok göze çarpan bölüm göz etrafıdır. Göz altı olukları ve morlukları kişileri yorgun ve yaşlı gösteren sorunlardır. Buradaki oluklar yapısal olmakla birlikte yaş ilerledikçe yanak dokusunun aşağı doğru sarkmasıyla daha da belirginleşir. İnce bir deri bölgesi olmasından dolayı cilt altı damarlar kolaylıkla görünür hale gelir ve göz altı morlukları ismini alır.Seanslar halinde uygulanabilir.

İşlem Öncesi

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır.

İşlem

Akışkan olmasından dolayı çok ince iğnelerle uygulanabilir ve ağrısı olmaz, anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası

İşlemden yarım saat sonra yüz yıkanabilir. Dolgu uygulamasından sonra aynen botox uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Göz çevresi bölgesindeki şişliklere biraz daha sık rastlanır. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir.

Kesin Sonuç

1 hafta

Dikkat

Morluk oluşabilir.

Ağrı

İşlem esnasında ağrı olmaz.

Anestezi

Lokal anestezi uygulanır.

Yenilenme Zamanı

Yenilenme zamanı 2 yıldır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 10 dakikadır.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 2-3 gündür.

Not

Kesin sonuç için ayda 1 kez, toplam 3 seans gereklidir.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir