WhatsApp
Bizi Arayın

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen, fazla olan derinin ve kabarıklığa sebep olan yağ tabakasının alınma ameliyatıdır. Ameliyatların amacı daha düz, çarpıcı ve genç göz çevresi elde etmektir. Yıllar geçtikçe stres ve uykusuzluk ile beraber göz etrafında deri sarkması, yağ yastıkları oluşacak ve bizlere hem yorgun, yaşlı ifade verecektir ve sağlık açısından görme alanınızı olumsuz etkileyecektir.
Alt ve üst göz kapak ameliyatları birbirinden bağımsız gerçekleştirileceği gibi aynı seansta da gerçekleştirilebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Üst kapak için kesi yerli doğal üst kapak kıvrımına yerleştirilir, alt kapak için hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi üst göz kapağı 30 dakika – 1 saat, alt göz kapağı için ise 1-2 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun pansumanlar yerleştirilir. Dren uygulanmaz.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Şişlik ve morluklar 7-10 gün içerisinde kaybolur ve makyaj bu süreden sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası 3-5 gün işe dönülebilir.  

Belirgin İzlerim Olur Mu?

Üst kapak için doğal kapak kıvrımına denk gelir, alt kapak için ise hemen kirpik altına denk gelir ve yerleri belli olmaz. Doğal anatomik kıvrımlara gizlenmiş olur izler.

Riskleri Nelerdir?

Nadir riskleri olan ameliyatlardır. Kanama, belirgin izler veya iki kapak arası asimetriler olabilir. İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalacak ve kaybolacaktır.

Sonuç

Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Bu durum kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe, orta yüz germe, dolgu ve botoks, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.

Kesin Sonuç

6 aydır.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi 3-5 gündür.

Ağrı

Yok

Anestezi

  • Genel
  • Sedasyon

Yenilenme Zamanı

Gerek yok.

İşlem Süresi

İşlem süresi 30 dakika-1 saattir.

Not

Tekrarlanabilir.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir