WhatsApp
Bizi Arayın

Gummy Smile Botoksu

Gummy Smile Botoksu Nedir?

Botulinum toksin, tekrarlayan yüz hareketlerinden ve mimiklerden dolayı oluşan hat ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bakteriyel kökenli bir toksindir. Botulinum toksin işlemi diş gıcırdatma, diş sıkma ve mimik kaslarının düzeltilmesi için kullanıldığı gibi gummy smile tedavisi için de çok uygun bir seçenektir. Bu durum gülüş estetiğini bozan,  özgüven eksikliğine sebep olan önemli bir sorundur. Göz alıcı bir gülümseme; diş, dudak ve dişetinin uyumu ile ortaya çıkar. Yüz yapısı ile uyumlu, dengeli, sevimli ve etkileyici gülüş bütün ilişkilerde  önemli rol oynar. Estetik olmayan bir gülümseme ise genellikle kişinin mutsuz, asabi, özgüvensiz, sinirli görünmesine neden olur.

Diş Eti Gülüşü Ne Zaman Sorun Haline Gelir?

Dişlerin ve ağzın olduğundan daha büyükmüş gibi görünmesine neden olur. Gummy smile olması gülüş estetiğini etkileyen önemli bir  sorundur. Hiçbir insan  gummy smile sorunu yaşamak istemez. Gülümseme esnasında dişetlerinin görünmesi insanları rahatsız eder. Kimilerinde az şiddette olan gummy smile bir takıntı haline gelmişken, kimilerinde ise ağır bir gummy smile bile normal gelebilir ve hatta bazen farkında bile değillerdir.

Gummy Smile Botoks Tedavisi

Botoks işlemi öncesi, hastanın aktif hareketlerle birlikte üst dudak ve diş arasında kalan dişetinin görünen kısımları belirlenir. Enjeksiyon, bu bölgelerde belirlenen kaslara uygulanır. Botoks işlemi için Botulinum toksin  adlı  protein kullanılır. Bu protein, clostridium botulinum adı verilen bir bakteri tarafından üretilir.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir