Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan sonra ilk 1-2 saat dudaklar çok  büzülmemelidir. İlk gün makyaj yapılmamalı, sıcak soğuk temastan kaçınılmalıdır.  Aspirin ve benzeri ilaçlar, alkol alınmamalıdır.  Ağır ve yorucu egzersizlerden uzak durulmalıdır.

Hangi Burunlara Dolgu Yapılır?

Kusurları kamufle etmek veya doku kaybı olan alanlara hacim eklemek için uygulanabilir. Burun dolgusu genel sağlık durumu yerinde olan ve burnunda aşırı boyutta bir şekil bozukluğu olmayan her yetişkin için uygun bir seçenektir.

Burun Dolgusu Burna Zarar Verir Mi?

İşlem esnasında enjeksiyon yapıldığından hafif bir morluk olması ihtimali dışında hiçbir yan etkisi yoktur.

Burun Dolgusunda Burun Düşer Mi?

Zamanla buruna enjekte edilen hyalüronik asit vücut tarafından kullanılır ve dolgu eriyerek şekil verici etkisi azalır. Burun yavaş yavaş eski orjinal haline döner. Ancak en önemli nokta bu uygulamanın kalıcığı geçtiğinde burun eski haline döner.

Masseter Botoks Gülmeyi Etkiler Mi?

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) sonrası iğne giriş yerlerinde kırmızı noktalar olabilir, ertesi gün geçecektir. Çene Botoksu sonrası uygulama yerinde belli belirsiz bir ödem olabilir, 1-2 gün içerisinde geçecektir. Çene Botoksu sonrası çok nadiren gülme asimetrisi görülebilir, geçicidir.

Masseter Kası Botoksu Nedir?

Masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür. Massetter botoksu, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisi hedef alınır. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir.

Masseter Botoks Yüzü İnceltir Mi?

Masseter botoks, masseter kasına yapılan botoks işlemi olup özellikle bruksizm denilen diş sıkma, gece uyurken diş gıcırdatma problemini çözmek için tedavi amacı ile yapılır. Ayrıca yüzün alt kısmına çene yanlarında oluşan kare görünümü de düzeltir ve yüzü inceltir.

Masseter Botoks Hangi Sıklıkla Yapılır?

Masseter kası botoksu, ortalama 3-6 ay boyunca etkilidir. Bu süre çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Şayet daha kalıcı bir etki istiyorsanız, uygulamadan 2-4 ay sonra tekrar botoks yaptırmanız tavsiye edilir.

Masseter Botoks Kimlere Yapılmaz?

Çenenin geniş ve kalın olması özellikle kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden olur. Sadece birkaç botoks enjeksiyonu ile yüz şekilleri tamamen orantılı ve estetik bir hale gelebilir. Hamile ya da emziren anneler ve genel sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için tavsiye edilmez.

Masseter Kası Neden Büyür?

Masseter kası büyümesi, genetik faktörlerden etkilendiği kadar; stres, geceleri diş sıkma ve gıcırdatma, aşırı çiğneme gibi faktörler ile de artabiliyor. Bu kasın gelişmesi ile yüzün alt kısmında istenmeyen geniş bir görünüm meydana gelir.

Meme Estetiğinde Ödem Ne Zaman Geçer?

Bu ağrılar doktorunuzun verdiği ilaçlar ile azaltılıp hafifleyebilir. Ağrılar üçüncü günden itibaren azalıp 5 ile 7 günden sonra iyileşirler. Silikon protez ile meme dikleştirme ameliyatlarının hepsinde ilk iki gün kişilere göre farklılık gösteren ödem denen  şişlik olur. Bu şişlikler 3. günden itibaren inmeye başlar

Memede Silikon Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Silikon protez, meme dokusunun altına ya da göğüs kasının arkasına yerleştirilir. Yuvarlak, damla şekilli, düzgün yüzeyli ya da pütürlü yüzeyli gibi protez tipleri bulunur. Operasyon 1-2 saat sürer ve sonrasında hastanede bir gün yatmak yeterlidir.

Altın İğne Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

İğneli radyofrekans, ilk seansta uyarım ile çalışmaya başlar. 2. seansta olumlu sonuçlar görülmeye başlanır. Biten seans ve bu süreci takip eden 30 gün içinde asıl etkiler görülmeye başlar.

Altın İğne Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi ortalama olarak 1 saat sürmektedir. İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem 3 – 6 seans arasında yapılmaktadır ve her seans için 1 ay beklenmesi gerekmektedir.

Altın İğneden Kaç Saat Sonra Yüz Yıkanır?

Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlamaktadır. İşlem sonrası dermatoloğunuzun tavsiye ettiği nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı, seanstan sonra makyaj yapılmamalı, uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik olabilir

ScarletX Ne Zaman Etki Eder?

Uygulamadan hemen sonra yenilenmiş ve sıkılaşmış bir cilt ortaya çıkar, en belirgin etkiler üçüncü haftada görülmeye başlar. Kollajen lifleri üzerindeki etkisi altıncı aya kadar devam eder.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Bol miktarda su içmek ödemin en büyük düşmanlarından biridir. Operasyon sonrası dönemde de hem karın dokularının toparlanmasına yardımcı olur hem de ödemin atılmasına katkı sağlar. Günlük 1.5 – 2 litre su tüketin. İlk olarak neden ödem miktarının arttığına dikkat edilmelidir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Kaç Günde İyileşilir?

Karın germe ameliyatı sonrasında ameliyat koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 1-2 gün hastane bakımından sonra hastalar taburcu edilir. Karın germe ameliyatı sonrasında hastalara genellikle özel bir korse giymeleri önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılmaz?

Karın germe operasyonu, özellikle bazı sistemik hastalığı olan kişilerde risk teşkil edebilir. Bunlar, düzenlenmemiş ve kontrol altında olmayan şeker hastaları, kanama bozukluğu gibi hastalıklardır.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Olur?

Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut kontürleri düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için adaydır. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır.

Meme Büyütme Sonrası Ne Giyilir?

Göğüs büyütme sonrası cerrahi sütyen göğüsleri giydirilir. Bu sütyen 3-4 hafta giyilmelidir. Bu süre sütyen bir üründen oluşur. İsteyen hastalarımıza yedek sütyen de temin edilebilir.

Liposuction Ne Kadar Sürede İyileşir?

Liposuction sonrasında tam iyileşme süreci yaklaşık olarak 4-6 hafta arasındadır ancak bu süre gözünüzü korkutmasın. Hastalar genellikle Liposuction‘dan bir hafta sonra günlük hayatlarına dönebilirler ama bu süre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Liposuction Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Eğer liposuction yaptırdıktan sonra sık bir şekilde kilo alıp veriliyor ise liposuction uygulamasının başarılı olması mümkün değildir. Bununla birlikte, kişi de bölgesel fazlalıklar ve yağlanmalar ile birlikte deride sarkmalar varsa sadece liposuction yöntemi tek başına yeterli olmamaktadır.

Kimler Liposuction Yaptıramaz?

Eğer sık sık kilo alıp verme durumu mevcutsa uygulamanın başarıya ulaşması çok mümkün olmayacaktır. Eğer bölgesel yağ fazlalıklarına ek olarak deri sarkmaları mevcutsa bu yöntemle var olan sarkmalar toparlanamaz. Doğum yapan kadınlarda görülen karın duvarı sarkmaları da yine liposuction uygulamasıyla giderilemez.

Liposuction Sonrası Kaç Beden İncelinir?

Liposuction prosedürü sonucunda hastada kaç beden incelme elde edileceği hasta özelinde değişiklik göstermekle birlikte bir ile beş beden arası incelme sağlanabilir. Operasyon sırasında kişiden 3 ile 4 kilo kadar yağ alınması mümkündür. Alınan yağ saf yağ olup kişinin vücudunda ortalama 5-6 kiloya denk geldiği bilinir

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır?

 Göz altı ışık dolgusugözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Işık dolgusu; morlukların renginin açılmasını, çukurlukların doldurulmasını, kırışıklıkların açılmasını ve torba görünümünün azalmasını sağlayabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu, cilt dokularının derinliğindeki hidrasyon seviyesini arttırarak, cilt rengini güzelleştirerek ve esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırarak ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Gençlik Aşısı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gençlik aşısı (Somon DNA aşısı) işleminden bir hafta kadar önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

  • Kan sulandırıcı ilaçların bırakılması,
  • Alkol tüketilmemesi,
  • Kese işlemi veya peeling gibi cildi soyacak ve hassaslaştıracak uygulamamalar yapılmamalı,
  • İçeriğinde glikolik asit bulunan kremler kullanılmamalı,
  • Uygulama yapılacak bölge güneşten korunmalı ve güneş koruyucu kullanılmalı,

Son olarak da uygulama günü makyaj yapılmamalıdır.

Botokstan Sonra Ne Yapılmamalıdır?

Botoks yaptırdıktan sonra uygulama yapılan bölgeye en az 6 saat su temas etmemelidir. Sonrasında da yüzünüzü yıkarken ya da duş alırken dikkatli olmalı ve suratınızı sertçe ovmamalısınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise işlemden sonra ödem ve kızarıklar geçene kadar güneşe çıkmamaktır.

burun ameliyatı sonrası kontroller

Burun Ameliyatı Sonrası Kontroller

Burun ameliyatı sonrasında aynı gün veya ertesi gün taburcu olabilirsiniz. Eğer tampon uygulanmış ise 2-3 gün sonra çıkartılır. Burun üzerinde bulunan atel 7. gün çıkarılır. Atel çıkarıldıktan sonra banyo yapılabilir, iş hayatına dönülebilir.

İdeal Bir Burun Nasıl Olmalıdır?

Estetik açıdan en mükemmel olan ideallik ölçüsü altın orandır. Altın orana göre ideal bir burun yüzün diğer kısımları ile uyumlu bir görünüm sergilemelidir. Ön plana çıkan bir burun ideal bir burun değildir. İdeal bir burun görünüm olarak estetik ve doğal, fonksiyon olarak ise doğal ve sağlıklı nefes alabilen bir yapıya sahip olmalıdır.

İdeal Bir Burun Nasıl Olmalıdır?
Altın İğne Sonrasında Hangi Bakımlar Yapılmalıdır?

Altın İğne Sonrasında Hangi Bakımlar Yapılmalıdır?

Altın iğne uygulamasından sonra ciltte mikro tahribatlar oluşur. Uygulamadan sonra tedavinin en iyi sonucu verebilmesi için bazı önerilere uymak gerekir.
📍Tedaviden sonra güneş kremi kullanılmalıdır.
📍Önerilen nemlendirici kremler ve vitaminler kullanılabilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Dudak dolgusu işlemi herkese yapılabilir. Dudağında simetri sorunu olan, hacmini artırmak isteyenlere, gülerken diş etlerinin görünmesinden rahatsız olanlara dolgu işlemi uygulanabilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?
Burun Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Burun Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat için uygun olmayan, burunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetriden şikayetçi hastalar için dolgu uygulamaları ile burun şeklinde değişiklik elde etmek mümkündür. Burun dolgusu uygulamasının kalıcılığı 15-18 ay arasında değişmektedir.

Silk Peel Kaç Seans Yapılır Ve Uygulama Aralıkları Nedir?

Silk Peel kişinin cilt yapısı ve durumuna göre seanslarla uygulanır. Seans sayısı kişinin tercihine göre ve cildinin durumuna bağlıdır. Uygulama 15 günde bir olacak şekilde yapılır.

Silk Peel Kaç Seans Yapılır Ve Uygulama Aralıkları Nedir?
Silk Peel Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silk Peel Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

📍 Uygulamadan hemen sonra makyaj yapılmamalı,
📍 Cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korumak için güneş kremi kullanılmalı,
📍 Cildi tahriş edebilecek aksesuarlar kullanılmamalı,
📍 Solaryuma girilmemelidir.

Silk Peel Uygulaması Nedir?

Silk Peel cilt bakım uygulaması cildinizi derinlemesine temizler ve arındırır. Silk Peel uygulaması zarar görmüş deri hücrelerini yeniler ve daha genç bir görünüm kazandırır.

Silk Peel Uygulaması Nedir?
Gençlik Aşısı Kaç Ayda Bir Yapılır?

Gençlik Aşısı Kaç Ayda Bir Yapılır?

Gençlik aşısı uygulamasında hastanın ihtiyacı ve doktorun planlaması önemlidir. Örneğin mevsim geçişlerinde cildi korumak için, yaz ayına girerken lekelerden korunmak ve benzeri durumlarda uygulanabilir. Seans sıklığı ve uygulamanın ne kadar süreceği muayene sonrasında planlanır.

Dudak Dolgusu Kalıcı Olur Mu?

Dudak dolgusu, dudakların daha belirgin, hacimli ve dolgun görünmesini sağlayan ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Belirli aralıklarla dolgu işlemenin tekrarlanması gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Olur Mu?

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Hastaya cerrahi işlem uygulama gerekliliği yoksa burun dolgusu işlemi ile burun üzerinde iyi bir görünüm elde edilebilir. Elde edilen bu görüntü burun üzerindeki ana kemiğin doldurulmasıyla oluşturulur.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?
Meme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Birkaç saat içinde beslenmeye başlayıp, yürüyebilirsiniz. Sıklıkla 1 gecelik hastane yatışı yeterlidir. Ameliyat sonrası ağrı kesiciler ve antibiyotik kullanılır. Memede gerginlik hissi olabilir. İyileşme süreci 10 gün civarındadır.

Burun Dolgusu İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Dolgu yardımı ile burun ucu kaldırma, ameliyata bağlı ya da bağımsız asimetrileri giderme, çökme bölgelerinde hacim kazandırma mümkün olmaktadır. Dolgu işlemi 15 dakika sürmektedir.

Burun Dolgusu İşlemi Kaç Dakika Sürer?
Botoks Kontrolü Kaç Gün Sonra Yapılır?

Botoks Kontrolü Kaç Gün Sonra Yapılır?

Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe geri dönülebilir. Etkisi yaklaşık 3 gün içerisinde başlar. Tam etki yaklaşık 10-14 gün arasında görülür.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Net Şeklini Ne Zaman Alır?

Estetik burun ameliyatları yapılan estetikler içinde en sık olanıdır. Rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesi, küçültülmesi yada belli bölgelerinin büyütülmesidir. Burun ameliyatı sonrası burun net şeklini 6 ile 12 ay arasında almaktadır.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Net Şeklini Ne Zaman Alır?
Op.Dr.Ünal Şahin