Randevu Al Kapat
İletişim Formu

Adınız
Soyadınız
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Maksimum 100 kelime girebilirsiniz.
Telefon
bu alana geçerli bir telefon numarası girmelisiniz
e-mail
bu alana geçerli bir e-mail girmelisiniz
İletişim kanalını seçiniz

Mesajınız başarıyla ulaşmıştır.×
Bir hata oluştu daha sonra tekrar deneyiniz.×
Adres

Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA
e-mail
info@unalsahin.com.tr
asistan@unalsahin.com.tr
Telefon
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818

My Image

Ameliyatlı Estetik

Erkekler İçin Estetik

Yara İzi
Önleme ve Tedavisi

Yara İzi
Önleme ve Tedavisi

Vücudumuzda meydana gelen cerrahi işlem ya da kaza sonucu oluşan kesikler iyileşme aşamasında ister dikilsin ister kendi kendine iyileşsin mutlaka iz kalıcıdır. Derinin yaralanma sonrası verdiği iyileştirme tepkisinin sonucudur. Bu kesiler eğer kendi kendine iyileşirse kalacak olan izler çok daha belirgindir. Ama dikiş ile kesi erken dönemde uygun şekilde kapatılırsa , düzgün yara bakımı yapılırsa izler en az şekilde hatta görünmeyecek kadar az şekilde kalır.
Estetik ameliyatlardan sonra da izler kalıcıdır. Ancak kesiler kontrollü yapıldığı için, kesilerin dikişi uygun yapıldığı için ayrıca izler saklı bölgelerde tasarlandığı için görülmezler.
Kalacak olan izler kişinin genetiğine, bölgesine, yaşına, ırkına, cilt tipine, sağlığına göre değişiklik gösterir. Yüz bölgesindeki izler çok daha güzel iyileşirken özellikle göğüs ön duvarı gibi bölgelerde izler çok daha belirgin ve kötü iyileşmektedir. Aynı zamanda vücut çizgilerine paralel olan kesiler çok daha güzel iyileşirken dik olan kesiler çok daha belirgin olarak iyileşmektedir. Bazı bünyelerde izler görünmeyecek kadar ince iyileşirken, bazı kişilerde kabarık kızarık ve görünür halde iyileşebilir.
İz tedavisinde asıl amacımız izler kötü hale gelmeden önlemektir. O yüzden cerrahi işlemler sonrası yara bakımı, doktorunuz tarafından önerilecek olan iz kremlerini kullanmak, güneş koruyucusu kullanmak, nemlendirici kullanmak çok önemlidir.

 • Koruyucu Önlemler

  Kesi sonrası günlük pansumanla lokal yara yeri bakımı; Böylece enfekte olma ihtimali azaltılır. Yara yeri su geçirmez hale gelene kadar uygun nem ortamı ve bakterisiz alan oluşturulmuş olunur.
  Dikişlerin zamanında alınması; Eğer alınacak dikişleriniz varsa doktorunuzun önerdiği zamanda dikişlerin alınması çok önemlidir. Dikişler yabancı maddedir ve cildinizde istenmeyen reaksiyonlara sebep olabilir.
  Lokal nemlendirme ve güneş koruyucusu kullanılması; Güneş ışınları pigmentasyon artışı ve bunların kalıcı hale gelmesine yol açar. Güneşten kaçınmak, solaryuma girmemek ve dışarı çıkıldığında güneş koruyucusu çok önemlidir.
  İz kremleri; doktorunuzun önerdiği jeller hem tedavi hem de önlem amaçlı kullanılabilir.
  Silikon bantlar; Yara üzerinde tabaka oluşturarak elektriksel olarak hücrelerin aşırı büyümesini engelleyen sistemlerdir.

 • Tedavi Seçenekleri

  Cerrahi tedavi: Kötü iyileşmiş bir yara iziniz var ise cerrahi ile o bölgenin yeniden çıkartılıp tekrar dikilmesi işlemidir. Ancak tekrar iyileşme aktive edildiği için tekrar kötü ve belirgin şekilde iyileşme ihtimali yüksektir. Bu yüzden koruyucu önlemlere bu aşamada çok önem vermek gerekir. Hasta bu açıdan yakın takipte olmalıdır. Cerrahi yapılırken bir takım plastik cerrahi  ( Z-plasti, W-plasti) ile kesilerin vücut çizgilerine göre yerleşimi değiştirilerek izlerin daha sonra güzel iyileşmesi sağlanabilir.

  Plazma Enerjisi ile Tedavi (Plexr) : Kötü ve deriden kabarık iyileşen (hipertrofik skar ve keloid) ve cerrahi yapıldığında başarılı olmayacağı düşünülen skarlarda plazma enerjisi ile faydalı sonuçlar alınması mümkün olabilir.


 • Stacks Image 533

  KESİN SONUÇ
  6 AY

 • Stacks Image 539

  DİKKAT
  Güneş Koruyucu, Aralıklı Takip

 • Stacks Image 545

  AĞRI
  YOK

 • Stacks Image 551

  ANESTEZİ
  LOKAL

 • Stacks Image 557

  YENİLENME ZAMANI
  Gerek Yok

 • Stacks Image 563

  İŞLEM SÜRESİ
  20 - 30 DK

 • Stacks Image 569

  İYİLEŞME SÜRECİ
  1 AY

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr