Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz ameliyatı, göz kapaklarında veya çevresinde oluşan sarkmaları gideren ve gözlerin daha çekik bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik bir işlemdir. Badem göz estetiği, en popüler estetik uygulamalarındandır. Hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilen badem göz ameliyatı sayesinde daha genç, daha diri ve daha sağlıklı bir görünüm elde ederiz.

Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

Bakışlara canlılık, gençlik kazandırmak, yaşlılık izlerini silmek, daha seksi ve çekici bakışlar elde etmek için badem göz estetiği yapılır. Gözlerin nasıl göründüğü kişinin görünüşü için çok önemlidir. Bu yüzden de göz çevresinin çok iyi görünmelidir. Göz çevresi zamanla veya genetik olarak torbalı ve göz kapakları sarkık olabilir. Özellikle bazı kişilerde göz kapakları oldukça düşük görünebilir. Bu düşüklük, kişilerin sadece yorgun ve yaşlı görünmesine değil aynı zamanda yapılan makyaj uygulamalarının da yeterince başarılı olmamasına neden olur. 

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Badem göz estetiği yaptıranlar oldukça çekici ve güzel bir görünüme kavuştuğu için, birçok kişi bu estetik operasyonun kimlere uygulanabileceğini merak eder. Badem göz ameliyatı, kadın-erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir bir estetik ameliyattır. Badem göz estetiğinde gözün dış köşesi yukarı doğru gerilir ve kemik zarına asılır. Eğer badem göz estetiği olmak isteyen kişinin üst veya alt göz kapağında herhangi bir sorun mevcutsa, ilk olarak bu sorunun giderilmesi gerekir. Bu sorun ortadan kalktıktan sonra badem göz ameliyatı yapılır. 

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası

Hasta günlük hayatına 1-2 gün içerisinde devam edebilir. Dikiş izi kalmaz ve tamamen acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hafif kızarıklık, şişlik, ödem ve kaşıntı olabilir. Hasta 10 gün içerisinde tamamen iyileşir. Ameliyat sonrasında göz çevresini herhangi bir kimyasal maddeden uzak tutmanız gerekir.

 • Hasta ikinci gününde normal hayatına dönebilir. 
 • Hastanın ikinci günden sonra duş almasında sakınca yoktur. 
 • İşlem sırasında uygulanan dış dikişiler kendiliğinden eridiği için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. 
 • Hastanın göz çevresine 1 hafta boyunca kimyasal ürün kullanmaması ve makyaj yapmaması gerekir. 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  ArabicEnglishGermanTurkish
  0312 219 19 06
  Sohbet Başlatın
  Yardıma ihtiyacınız var mı?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?