My Image

Ameliyatsız Estetik

Yüz Estetiği

Botulinum Toksin

Botulinum Toksin

Botulinum Toksin son yıllarda özellikle yüzdeki mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların düzeltilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde en sık uygulanan kozmetik prosedürdür.
Botulinum toksini, bir bakteri olan Clostridium Botuliunum toksinidir. Bu toksin sinir uçlarından kasların kasılması için gerekli olan maddelerin salınmasını engeller. Böylece uygulanan bölgedeki kasların kasılmasını bloke ederek, ciltteki mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların  giderilmesine yardımcı olur. Klinik olarak toksinin faydaları 3 ile 6 ay arasında gözle görülmektedir. Tüm klinik etkilerin gerilemesi 6 ile 7 ay sürer. İki yıl boyunca düzenli toksin enjeksiyonu yaptıran hastalar botulinum toksininin etkilerinde uzama fark edebilirler.

 • Kullanım Alanları

  Botulinum Toksin alın bölgesindeki yatay çizgilerin, iki kaş arasındaki dikey çizgilerin, göz kenarındaki (kaz ayağı) yatay çizgilerin, burun üzeri çizgilerinin, dudak üzeri dikey çizgilerinin, boyundaki çizgilerin giderilmesinde, kaş kaldırılmasında. El, ayak, yüz ve koltuk altı (aksilla) aşırı terlemelerinin tedavisinde (hiperhidroz) Migren ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Masseter (çiğneme kası) kası kalınlaşmasına bağlı çene genişlemesi tedavisi.

 • Etki Süreleri

  Toksinin etkisi uygulama sonrası 3 ile 7 gün arasında başlamaktadır. Bu etki süresi mimiklere bağlı kırışıklık tedavisinde 3-6 ay, aşırı terleme tedavisinde ise 8-12 ay kadardır. Uzun vadeli kullanımında kaslarda herhangi bir zayıflık yaratmaz. Aksine kas kasılmalarını engellediği için yaşlanmanın etkilerinin geciktirebilir.

 • Ne Zaman Yapılabilir ?

  Botulinum toksin uygulaması ihtiyaç görülen her yaşta ve her mevsimde uygulanabilir.

 • Kimlere Uygulanmaz

  Bilimsel bir çalışması olmamasına rağmen toksin, gebelik ve emzirme dönemlerindeki kişilere önerilmez. Sinir kas sistem hastalıklarında ve diğer otoimmün hastalıklarda uygulanmaz. Aminoglikozid türü antibiyotikler ve sinir kas iletimine etkisi olan ilaçlarla birlikte uygulanmamalıdır.

 • İşlem

  Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Eğer terleme tedavisi yapılacak ise el ve ayak ağrılı olabileceği için lokal anestezi uygulanabilir. Koltuk altı anestezi gerektirmez. Kırışıklık için uygulama süresi 5 dakika, terleme tedavisi uygulaması ise 10-15 dakikayı bulabilir.

 • İşlem Sonrası

  Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe geri dönülebilir. Etkisi yaklaşık 2 gün içerisinde başlar. Tam etki yaklaşık 7-10 gün arasında görülür.

 • Yan Etkiler

  Toksin uygulamasından sonra hafif bir kızarıklık veya morluk olabilir. Enjeksiyona bağlı ağrı ve acı oldukça azdır. Göz kapağında kısa süreli düşme (4 ile 6 hafta) yaşanabilir.
  Botulinum toksin etki sonrası donuk bir yüz ifadesi yapmaz. Mimiklerde azalma yaptığı için ifade değişikliği olabilir ancak ilaç dozu ayarlanarak doğal bir görünüm elde edilebilir. Uygulama, bu konu hakkında deneyimli kişiler tarafından (uzman doktorlar) uygulandığında sorunlu çizgileri ortadan kaldıran ve yüzde parlaklık sağlayan bir yöntemdir.

 • Zararlı Mıdır ?

  Toksin kullanıldığı bölgede sınırlı kalır, lokal olarak uygulanır, vücuda dağılmaz, herhangi bir iç organı etkilemez, sistemik bir yan etki yapmaz. FDA ( Amerikan İlaç Araştırma Dairesi) onaylı botulinum toksin, tüm dünyada yaygın olarak 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.
  Bu tip uygulamaların uzman doktorlar tarafından yapılıyor olmasına dikkat edilmelidir.


 • Stacks Image 555

  KESİN SONUÇ
  7 - 10 GÜN

 • Stacks Image 561

  DİKKAT
  YOK

 • Stacks Image 567

  AĞRI
  YOK

 • Stacks Image 573

  ANESTEZİ
  YOK

 • Stacks Image 579

  YENİLENME ZAMANI
  4 6 AY

 • Stacks Image 585

  İŞLEM SÜRESİ
  5 10 DK

 • Stacks Image 591

  İYİLEŞME SÜRECİ
  5 - 7 GÜN

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr