My Image

Ameliyatsız Estetik

Gövde Estetiği

Terleme İçin
Botulinum Toksin Uygulaması

Terleme İçin
Botulinum Toksin Uygulaması

Toksin uygulaması yalnızca kırışıklık tedavisinde değil aynı zamanda aşırı terleme tedavisinde de oldukça etkilidir. Yoğunlukla terleme amaçlı eller ayaklar ve koltuk altı bölgesine terlemeyi kontrol altına almak için uygulanır. Toksin terlemeye sebep olan maddenin salınımını bölgesel olarak engeller ve terleme gerçekleşmez.
İnsan vücudu tüm derisinden terleyebilir. O yüzden sadece el ayak ya da koltuk altı gibi vücut yüzeyinin % 2-3 kadar bir alanında terleme durdurmanın hiçbir zararlı etkisi olmaz.

  • İşlem Öncesi

    Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır.

  • İşlem

    Koltuk altı uygulamaları anestezi gerektirmez yalnız el ve ayaklarda sinir yoğunluğu fazla olduğu için local anestezi altında ya da topical anestezikler ile uygulanabilir. . Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İşlem yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer.

  • İşlem Sonrası

    Toksin uygulamasından sonra kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Kişi hemen işine geri dönebilir. Etkisi 2-3 gün içinde görülmeye başlar, yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde tamamen ortaya çıkar. Etki süresi yaklaşık 8-9 ay kadardır. Her mevsim uygulanabilir.

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr