My Image

Ameliyatlı Estetik

Yüz Estetiği

Boyun Germe

Boyun Germe

Yaşlanma, kronik güneş olumsuz etkileri, stres ve yer çekimi ile yüzümüz, cildimiz sarkıp yüz genç kontürü bozulup kırışacaktır. Yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek genç yüz kontürü elde edilir. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, yağ enjeksiyonu, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

KİMLERE YAPILIR ?
Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Burun tabanı ile ağız kenarı arası oluk derinleşme var ise, çene kenarlarında sarkma meydana geldi ise, boyun ve yüz derisinde kırışma var ise yüz germe ameliyatı ile zamanı geri çevirmeye uygun adaylarsınız demektir.

STANDART FACE LİFT VE NECK LİFT (BOYUN GERME):
Daha geniş kesi uygulanır. Saç içinden başlayan doğal ön ve arka kulak hizasından kesiler ile uygulanır. Yanak ve çene hatları için derin yumuşak dokular asılır, boyun kasları gerginleştirilir. Fazla deri kesi yerinden çıkartılır.

 • Ameliyat Öncesi

  Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.

 • Ameliyat

  Kişinin şikayetlerine göre en uygun yöntem seçilir. Uygun bandajlama ve askı yöntemleri uygulanır.

 • Ameliyat Sonrası

  Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Bunlar 10-14 gün sonra tolere edilebilir seviyelerde olur. Taburculuk sonrası 1-2 gün sonra banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Yaklaşık 2 hafta içinde işe başlanabilir. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra başlanabilir.

 • Kaç Yaş Gençleşirim?

  Kişinin ameliyat öncesi durumu ile ilişkili bir sorudur. Yaklaşık 5-10 yıl kadar zamanı geri çevirmiş oluruz.

 • Riskleri Nelerdir?

  Anesteziye ya da ameliyata ait bir takım riskler mevcuttur. Bazı riskler, kanama, enfeksiyon, sinir hasarlarına bağlı yüzde asimetriler, uzamış şişlikler ve belirgin iz görünümü olabilir. Çok sık görülmezler ve tedavileri mevcuttur. Sigara içenlerde daha sık görülmektedir.

 • Belirgin İzlerim Olur Mu?

  Kesiler olmadan ameliyatlar yapılamaz. İzleri gizlemek en iyi yöntemdir. Bu yüzden saç çizgisinden başlayan kulak önünden ve arkasından doğal kıvrımlarından kesiler yapılır. Zamanla izler yumuşayıp renkleri açılacağı için belli olmazlar. Doktorunuz izler için tedavi uygulayacaktır.

 • Sonuç

  Bu ameliyatlar ile zamanı geri çevirmiş olmaktayız ancak yaşlanma devam etmektedir. Yaklaşık 5-10 içinde tekrar bir ameliyata gerek kalmaz. Kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatları, lazer ile cilt yenileme, yağ enjeksiyonları, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları gibi ek işlemlerle sonuçlar daha uzun süre kalıcı ve tamamlayıcı olabilecektir.


 • Stacks Image 546

  KESİN SONUÇ
  6 Ay - 1 Yıl

 • Stacks Image 558

  AĞRI
  YOK

 • Stacks Image 564

  ANESTEZİ
  GENEL

 • Stacks Image 570

  YENİLENME ZAMANI
  YOK

 • Stacks Image 576

  İŞLEM SÜRESİ
  1 - 2 Saat

 • Stacks Image 582

  İYİLEŞME SÜRECİ
  7 - 14 GÜN

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr