My Image

Ameliyatlı Estetik

Meme Estetiği

Meme Büyütme

Meme büyütme en sık yapılan kozmetik cerrahilerin başında gelir. Meme şekil ve hacim bozukluklarında, meme boyut küçüklüğünde, iki memenin simetri bozukluklarının giderilmesinde başvurulabilecek güvenilir bir yöntemdir. Mevcuttan daha güzel bir görünüm elde edileceği düşünülüyorsa tamamen güvenilirliği kanıtlanmış protezle meme büyütmek mümkündür.
Seçilecek protezin FDA onayı alınmış, ömür boyu kullanım garantisi olması önemlidir. Hamilelik ve emzirmeyle ilgili herhangi bir sorun yaratmaz. Süt vermeye hiçbir etkisi yoktur. Hamilelik sırasında da çıkartılması düşünülmez.

 • Implant çeşitleri

  Salin- Silikon jel İki tip implant bulunmaktadır, salin (tuzlu su dolgulu) ya da silikon jel. Büyütme ameliyatlarında sıklıkla yüksek kaliteli silikon jel implantlar kullanılmaktadır. Bu tip implantlarla çok daha doğal görüntü elde edilir.

  Düz-Pürtüklü Yüzey özeliği olan protezler mevcuttur. Bu tip implantlarda karar, hastanın meme dokusuna göre Hekim tarafından verilir.

  Anatomik (damla)- Yuvarlak Kişinin beden yapısına, meme boyutuna, meme dolgunluğuna göre ortak doktorunuz ile beraber belirlenecek özelliklerdir.

 • Cerrahi öncesi değerlendirme

  Ön muayenede sizin memenizle ilgili şikayetlerinizi, ameliyattan beklentilerinizi, konu hakkındaki endişelerinizi öğrenmeyi hedefliyoruz. Bu görüşmede sizin ile ilgili detaylı bilgiler (ek hastalıklar, ilaç kullanımı, gebelik hikayesi, meme hastalık hikayesi) ediniyoruz. Daha sonra meme muayenesi yapmamız ve birtakım meme ölçümleri yapmamız gerekiyor. Meme cerrahisi yapacağımız için memeye yönelik bu ölçümler çok önemli.  Ameliyat öncesi fotoğraflama ve 3 boyutlu görüntülemenin yanı sıra kendi kliniğimize özel yazılan bir program aracıyla matematiksel hesaplamalar yapıyoruz.

 • Ameliyat

  Çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. İmplant yerleştirmek için giriş deliği olarak alt meme oluğu ya da meme koyu alanının alt yarım dairesi seçilir. Yaklaşık ameliyat süresi 1- 1,5 saattir. Meme protezleri açılan uygun alan meme dokusunun altına, göğüs kas altına yerleştirilir ayrıca dual plane yöntemiyle meme dokusu büyütülürken dikleşme de sağlanabilir. Kesi yeri seçimi, yerleştirilecek protez özellikleri, yerleştirileceği alan kişinin meme ve beden özelliklerine ve hekimin uygun gördüğü yere göre belirlenir.

 • Ameliyat sonrası

  Birkaç saat içinde beslenmeye başlayıp, yürüyebilirsiniz. Sıklıkla 1 gecelik hastane yatışı yeterlidir. Ameliyat sonrası ağrı kesiciler ve antibiyotik kullanılır. Memede gerginlik hissi olabilir. Kişiye özel destekleyici sütyen kullanılır. 2-4 gün içerisinde sargılarınız çıkartılır ve su temas edebilir hale gelir. Yaklaşık 1 hafta içerisinde iş başı yapılabilir. Spor yapmaya 1 ay sonra izin verilir ve başka sütyenlerde kullanılmaya başlanabilir. Dikişleriniz kendiliğinden erimektedir.

 • Kanser taraması

  Meme büyütme ameliyatı kanser riskini arttırmaz. Ameliyat sonrası rutin taramalar devam edebilir. Kırk yaş sonrası her kadın yıllık mamografi çektirmelidir.

 • Yan etkileri

  Genel anesteziye bağlı yan etkiler, cerrahiye bağlı erken dönem yan etkiler ya da geç dönem yan etkiler görülebilir. Oluşabilecek yan etkiler ilk görüşmelerde doktorunuz tarafından detaylıca anlatılacaktır.

 • Sonuç

  Protezle meme büyütme ameliyatları sonrası elde edilen sonuçlar uzun ömürlüdür. Ömür boyu kullanım süresi vardır. Hasta memnuniyet oranı % 90 dan fazladır.


 • Stacks Image 23

  KESİN SONUÇ
  6 Ay - 1 Yıl

 • Stacks Image 25

  DİKKAT
  ÖZEL SÜTYEN

 • Stacks Image 27

  AĞRI
  MİNİMAL

 • Stacks Image 29

  ANESTEZİ
  GENEL

 • Stacks Image 31

  YENİLENME ZAMANI
  Sürekli

 • Stacks Image 33

  İŞLEM SÜRESİ
  1- 1,5 Saat

 • Stacks Image 35

  İYİLEŞME SÜRECİ
  1 Hafta

 • Stacks Image 92

  NOT
  Slikon protez kullanılır.

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr