My Image

Ameliyatlı Estetik

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun yüzümüzün tam orta noktasında olan, her gün gördüğümüz, şeklinin dışında nefes alma için en önemli organımızdır. Estetik burun ameliyatları yapılan estetikler içinde en sık olanıdır. Rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesi, küçültülmesi yada belli bölgelerinin büyütülmesidir. 17-18 yaşlarında tamamlanır. Bu yaşlardan itibaren her yaştan hastaya estetik burun operasyonları uygulanabilir.
Son yıllarda açık tekniklerden çok kapalı yöntemler burun estetiğinde iyi sonuçlar verdiğinden estetik cerrahlar da bu yöntemleri tercih eder. Aynı zamanda doğumsal anomali ya da travma gibi sebeplerle burun yaralanma sonrası yeniden burun yapılandırma ameliyatları da yapılabilmektedir.

 • Burnumda ne gibi değişimler yapılabilir ?

  - Burun boyutlarında değişimler
  -
  Burun genişliğinde daralma
  -
  Burun kemeri
  -
  Düşük burun ucunun kaldırılması
  -
  Geniş burun ucunun küçültülmesi
  -
  Burun deliklerinin yeniden şekillendirilmesi
  -
  Burun eğriliğinin düzeltilmesi
  -
  Burun kaynaklı nefes alma problemlerinin giderilmesi

 • Ameliyat

  Seçilen yönteme göre nefes alma ile ilgili sorunlar için Septoplasti ve yeniden burun şekillendirme Rinoplasti yapılır. Burun içi kıkırdak ve kemik yapısı yeniden şekillendirilir. Kıkırdak ihtiyacımız olursa sıklıkla septum denilen orta hat kıkırdak kullanılır. Eğer yeterli kıkırdak kaynağı yok ise kişinin kendi kulak ya da kaburga kıkırdakları kullanılabilir. Burun üzerinde özel atel uygulanır. Burun içerisine tampon sıklıkla yerleştirilmez. Ameliyat sonunda küçük yapışmaz silikon tamponlar konulabilir, bu tamponlar sayesinde hasta daha rahat nefes alabilir.

 • Ameliyat Sonrası

  Beslenme kısa bir süre sonra başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Eğer tampon uygulanmış ise 2-3 gün çekilir. Burun üzerindeki atel 7. gün çıkarılır. Atel çıkarılma sonrası banyo yapılabilir, iş hayatına dönülebilir. İlk günlerde nefes alma güçlükle yapılır. Yüzde ve burunda şişlikler ve morluklar oluşabilir. Hafif kuvvetteki aktiviteler 3 hafta sonra, ağır aktiviteler ise 4-6 hafta sonra başlanabilir. Gözlük kullanımı ise 4-6 hafta sonra yapılabilir.

 • Sonuç

  Orta halli şişlikler yaklaşık 2-3 haftaya kadar devam eder. Burun şekli yaklaşık 1 ay sonra netleşmeye başlar. Bu süre sonunda %70-80 şişlik inmiş olur. Geri kalan %10-20 şişliklerin inmesi ayları sürer. Tamamen şişliklerin kaybolup iyileşme yaklaşık 1 yılı bulur.


 • Stacks Image 559

  KESİN SONUÇ
  6 Ay - 1 Yıl

 • Stacks Image 565

  DİKKAT
  Güneş koruyucu, gözlük kullanımı 4 - 6 ay kısıtlı

 • Stacks Image 571

  AĞRI
  YOK

 • Stacks Image 577

  ANESTEZİ
  GENEL

 • Stacks Image 583

  YENİLENME ZAMANI
  GEREK YOK

 • Stacks Image 589

  İŞLEM SÜRESİ
  1- 2 Saat

 • Stacks Image 595

  İYİLEŞME SÜRECİ
  1 Hafta

Ameliyatsız Estetik
Erkekler İçin Estetik
0090 (312) 2191906
0090 (533) 1339818


Yaşam Caddesi Nergis Sokak Via Tower İş Merkezi No: 17/41
Söğütözü / ANKARA

2018 ©Copyright ,Unal ŞAHİN | Tüm hakları saklıdır.

Infoart Consulting / www.infoart.com.tr