Uyluk Germe Ameliyatı

Home / Genel / Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk Germe Ameliyatı

UYLUK GERME AMELİYATI

UYLUK GERME AMELİYATI Nedir?

Kasıkların altındaki üst bacak bölgesinde sarkmış deri ve yağ dokusunun çıkartılarak üst bacak bölgesinin gerilmesi ameliyatıdır.

Ameliyat Neden Tercih Edilir?

Kilo alma verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenler ile bazı kişilerde uyluk iç kısmında deri gevşer ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizlikler ileri derecede ise uyluk germe ameliyatı yapılabilir.

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kasık bölgesinden arkaya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Üst bacak derisi serbestleştirilip kasık bölgesine dikilir.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 2-3 saat arasında olup cerrahi müdahale sırasında yapılan işlemlere bağlı olarak bu süre değişebilmektedir. İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler yerleştirilir. Ameliyattan önce on gün süreyle Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka hekime bildirilmelidir.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyattan önce 3-4 gün süreyle yumuşak gıdalar alınmalı, posalı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Hastaya bildirilen saatten sonra bir şey yenmemelidir. Bu süre operasyondan önceki 8 saati kapsamaktadır Ayrıca ameliyat öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için hasta odasında bir çizim yapılır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanır.

Beklenen fayda; 

Uyluk iç kısmında sarkma ve düzensizliklerin giderilmesinin sağlanmasıdır. Bu ameliyat sonucunda kasık bölgesinde izler oluşacağından önemli derecede deformasyonu olan kişiler için önerilen bir girişimdir.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search