Meme Büyütme Ameliyatı

Home / Genel / Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme
Daha güzel bir görünüm elde edileceği düşünülüyorsa tamamen güvenirliği kanıtlanmış protezle meme büyütmek mümkündür. Ama asla güvenliği olmayan meme gibi hormonal dinamikleri yüksek olan zaten belirli risk gruplarında sürekli kontrol altında olması gereken bir organa ,dışarıdan artifisel dolgu maddeleri ile büyütme yapılmamalıdır.

Seçilecek protezin FDA  (U.S. FoodandDrug Administration) onayı alınmış, ömür boyu kullanım garantisi olması önemlidir. “Bu şekilde güvenli olarak kullanılan marka sayısı birkaç tanedir ve hasta, hekiminden hangi protezi kullanacağı gibi bilgileri istemelidir”. Herkesin vücut yapısına göre göğüs kafes genişliği farklıdır. Bu nedenle vücut boyuna göre protez seçimi önem taşır. Operasyon bir ila bir buçuk saat sürer. Hastanede en fazla bir gece kalınır, hasta bir haftada normal hayatına döner. Genel sporlara üç gün sonra hemen başlanabilir. Kol kaslarını kullandıran tenis gibi sporlar içinse 1-1.5 ay beklenmesi tavsiye edilir. Hamilelik ve emzirmeyle ilgili herhangi bir sorun yaratmaz. Süt vermeye hiçbir etkisi yoktur. Hamilelik sırasında da çıkartılması düşünülmez.
Meme Büyütme Ameliyatı

ÖNERİLEN TEDAVİNİN İÇERİĞİ:

Daha güzel bir görünüm elde edileceği düşünülüyorsa, güvenirliği kanıtlanmış FDA  (U.S. FoodandDrug Administration) onayı alınmış protezle meme büyütmek mümkündür. 

Kimlerde yapıfemale-doctor-choosing-mammary-prosthesis-with-her-patient-over-white-background_1301-7530labilir: 

• Kişisel sebeplerle memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda vücut hatlarını düzeltmek için

• Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için

• Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için

• Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak için

• Hasta, hekiminden hangi protezi kullanacağı gibi bilgileri istemelidir”. Herkesin vücut yapısına göre göğüs kafes genişliği farklıdır. Bu nedenle vücut boyuna göre protez seçimi önem taşır. Operasyon bir ila bir buçuk saat sürer. Hastanede en fazla bir gece kalınır, hasta bir haftada normal hayatına döner. Genel sporlara üç gün sonra hemen başlanabilir. Hamilelik ve emzirmeyle ilgili herhangi bir sorun yaratmaz. Süt vermeye hiçbir etkisi yoktur. Hamilelik sırasında da çıkartılması düşünülmez.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search