Dermapen Uygulaması

Home / Genel / Dermapen Uygulaması

Dermapen Uygulaması

DERMAPEN UYGULAMASI Nedir?

Dermapen Yöntemi (Fraksiyonel Mikroiğneleme) üzerinde yer alan mikro iğnelerle cildin yenilenmesini uyarıcı etkiler veren bir uygulamadır. Kalem tipi uygulamasında, kalemin ucunda çok sayıda iğne bulunur. Diğer bir uygulaması, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış iğnelerden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı meteryal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemlidir. Cildin üst tabakası epidermise zarar vermeden cildi tedavi etmek amacıyla önerilen bir yöntemdir.

İşlemin Uygulama Şekli Nasıl? 

Uygulama öncesinde cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanmaktadır. Dermapen cihazlarının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenmektedir.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Yaklaşık 30-60 dakika sürmekle birlikte uygulama alanına göre değişiklik göstermektedir.

Beklenen Yararları Nelerdir

Uygulamadan beklenen faydalar, kişiye göre farklılıklar göstermekle birlikte, belirgin değişimler görülebilmektedir. 10 gün ara ile minimum 4 seans önerilir. Cilt tipine ve yapılan uygulamaya yönelik olarak doktor tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search