Mezoterapi Ankara

Home / Medikal Estetik / Mezoterapi Ankara

Mezoterapi Ankara

MEZOTERAPİ UYGULAMASI

MEZOTERAPİ UYGULAMASI Nedir?

Mezoterapi farklı amaçlara yönelik hazırlanmış özel ilaç karışımlarının derinin orta tabakasına,  özel iğne uçları kullanılarak uygulanan özel bir enjeksiyon yöntemidir.

İşlemin Uygulanış Şekli Nedir?, Beklenen Yararları Nelerdir?

Mezoterapi cildi yenilemek, nemlendirmek ve canlandırmak için yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Saç dökülmelerinde saçları canlandırmak amacıyla saçlı deriye uygulanabilir. Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kollar,  karın ve bacak bölgelerine uygulanabilir.   Mezoterapide kullanılan ürünler hyaluronik asit, vitaminler, proteinler ve minerallerdir. Mezoterapi yöntemi cildin elastikiyetini sağlayan liflerin yenilenmesi, cilt altındaki dolaşımın düzenlenmesi ve cilt altındaki yağ dokusunun azalmasına yol açarak etki eder.  Mezoterapi işlemi belirli aralıklar verilerek seanslar şeklinde yapılır.  Uygulama sırasında ağrı olabileceği için yerel anestezik kremler kullanılabilir. Tedaviden iyi sonuç almak için seansların düzenli yapılması gereklidir. Bu işlemin süresi hangi bölgeye yapılacağına ve uygulama yapılacak olan alan sayısına göre değişir.

İşlemin Uygulanış Süresi Nedir?

Tek bir alan için uygulama süresi yaklaşık 15 dakikadır. Fakat saç için yapılan işlemlerin süresi ise 30 dakika ve üzeri olabilir.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search