Karın Germe Ameliyatı Ankara

Home / Cerrahi İşlemler / Karın Germe Ameliyatı Ankara

Karın Germe Ameliyatı Ankara

ABDOMİNOPLASTİ (KARIN GERME) AMELİYATI

ABDOMİNOPLASTİ Nedir?

young-woman-measuring-her-waist-by-measure-tape_1301-7674

Karın germe ameliyatı, orta ve alt karın bölgesinde bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Karın germe ameliyatı için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır. Karın germe ameliyatı, diğer vücut hatlarına yönelik düzeltme ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

Ameliyat öncesi Neler Yapılmalı?

Bu dönemde hekim uyulması gereken hususları belirtir. Özellikle eğer sigara içiliyorsa, buna ameliyattan 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara verilmelidir. Bu dönemde güneşte fazla kalınmamalıdır. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara verilmeli ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınılmalıdır. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir.  Ameliyat öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Ameliyat Ne Kadar Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Ameliyat, işleme bağlı olarak 2-5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Göbek çevresine hekimin tercihine göre ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı tercihe göre ya metal zımbalar ya deri üzerinde tek tek dikişler ya da derialtından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilebilir. Ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Hastanın ayağa kalkmasını takiben idrar sondası çekilecektir.

Beklenen fayda;

karın bölgesindeki bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve karın kaslarının gerilmesinin sağlanmasıdır.

 

ÖNERİLEN TEDAVİNİN VARSA ALTERNATİFLERİ Nelerdir?

Vakum eşliğinde yağ alınması (liposuction) eğer iyi kalitede gergin bir cilt ve sınırlı yağ birikimi varsa ve karın duvarı sağlamsa normal ağırlıktaki kişilerde alternatif olarak düşünülebilir. Tüm vücut yağının azaltılmasında diyet ve egzersiz programları da etkili olabilir, ancak deri sarkıklığına etkili olmaz. Beraberinde deri fazlalığı ve sarkıklığı da varsa liposuction yöntemi tek başına bir çözüm olmamaktadır.

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search