Dolgu Uygulaması

Home / İşlemler / Dolgu Uygulaması

Dolgu Uygulaması

DOLGU UYGULAMASI

Genel Bilgilendirme:  Dolgu maddeleri, vücuttaki herhangi bir yapının (yüz, el sırtı, burun vb.) hacmini arttırmak, derin kırışıkları doldurmak ve dolgunlaştırmak için kullanılır.

İşlemin Uygulanış Şekli ve Süresi, Beklenen Yararları: İşlem öncesinde krem veya enjeksiyon yöntemi ile anestezik madde uygulaması yapılmaktadır. Belirli bir süre beklendikten sonra antiseptik bir madde ile cilt temizlenir ve uygulama enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Aynı kişiye çökük alanın derinliğine göre birden fazla dolgu maddesi kullanılabilir. Uygulama öncesinde, iyice dinlenilmiş olunmalı, alkollü içecekler tüketilmemeli ve en az üç gün öncesinden; ginko biloba, kan sulandırıcı ilaçlar, yüksek doz E vitamini, yeşil çay, aspirin ve non-steroid anti inflamatuar (romatizmal) ilaçlar kesilmelidir.

Uygulama sonrasında hafif masaj ve buz tatbiki yapılır. Derin çökmelerde ilk uygulama sonrasında 2 ay içinde tekrar yapıldığında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İşlem yaklaşık 20-30 dakika sürer.

İşlem sonrasında beklenen faydalar; kişilerin genel sağlık durumu ile alakalı olarak farklılık göstermektedir. Dolgu maddelerinin kalıcılığı kullanılan ürüne göre değişmekte olup ortalama 4-12 aydır. (Daha uzun kalıcılığı olan sentetik malzeme içeren dolgular da mevcuttur.)

Tam olarak anlaşılamayan nedenlerden ötürü bazı kişilerde dolgu maddelerinin kalıcılığı beklenen sürelerden daha kısa olmaktadır. Bundan dolayı uygulamanın sonuçları ile ilgili herhangi bir garanti verilemez.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

5654338ac03c0e1500ef8a22silkpeel-use-face